یک ماه است که به صورت مستمر شروع به درس خواندن کرده‌ام. سطح خوبی دارم تا چه زمانی می‌توانم پیشروی دروس را ادامه دهم؟

یک ماه است که به صورت مستمر شروع به درس خواندن کرده‌ام. سطح خوبی دارم. می‌دانم که بیشتر می‌توانم روی مباحثی که خوانده‌ام مسلط شوم. ولی نمی‌دانم با چه شرایطی و تا چه زمانی می‌توانم پیشروی دروس را ادامه دهم؟ (پرسش دانش‌آموز پشت کنکور تجربی با رتبهٔ 30000 کنکور 1400)

 

🔹 سابقاً نظر بر این بوده که تا عید باید حتما همه مباحث جمع شوند. که این خوب است اما دلیلی ندارد. الان نظر بر این است که حتی تا اواخر خرداد هم پیشروی ممکن است. بحثی که مطرح میشود این است که شخصی که تا اواخر خرداد پیشروی دارد، چه زمانی فرصت می‌کند تست‌ها را با هدف روان‌سازی بزند؟ و بر مطلب تسلط پیدا کند؟

🔹 مراحل مطالعه به این صورت است که آموزش در ابتدا است و بعد مرورهای پشت سر هم رخ می‌دهد و سپس رفع‌اشکال و لکه‌گیری و پس از آن تست‌هایی با هدف روان‌سازی زده می‌شود و بعد از آن مرحله‌ای که پشت سرهم و سرعتی، تست می‌زنند و به تسلط می‌رسند وجود دارد. این یک فرآیند بلند مدت است. ولی برای برخی فصول (فصولی که این فرآیند مطالعه را بتوان سریع‌تر جلو برد.) و برای برخی دانش‌آموزان (مثلا فرد فارغ‌التحصیلی که رتبه سال گذشته‌اش بد نبوده. یا دوازدهمی که سال یازدهم، مطالب را خوب خوانده است.) این امکان وجود دارد که بتوانند تا اواخر خرداد هم پیشروی داشته باشند. به شرطی که جمع‌بندی‌ها هم انجام بشوند.

دیدگاهتان را بنویسید