با وجود ساعت مطالعهٔ بالا، درصدهای پایینی دارم. و تعداد تست‌های روزانه‌م (در دوران جمع‌بندی) کم است

⁉️با وجود ساعت مطالعهٔ بالا، درصدهای پایینی دارم. و تعداد تست‌های روزانه‌م (در دوران جمع‌بندی) کم است. چگونه می‌شود درصد را بالاتر ببرم؟ (پرسش دانش‌آموز پشت کنکور رشتهٔ تجربی با رتبهٔ 28000 منطقهٔ 3)

🔹 ساعت مطالعه تنها قسمتی از کار است. فاکتورهای زیادتری برای بالا بردن درصد دروس لازم است. ساعت مطالعه، به‌تنهایی عامل موفقیت نیست. خواندن درسنامه به‌تنهایی و بدون تست زدن، نمی‌تواند درصد را بالا ببرد.

🔹 در مطالعه اگر بدانید که باید تست زیادتری بزنی اما نزنی، به معنی وسواس مطالعاتی است. اگر حس می‌کنید که درس را متوجه نشده‌اید و به این دلیل، بیشتر درسنامه می‌خوانید، باید با استفاده از تست زدن بیشتر متوجه شوید. تمام قسمت‌های فهمیدن درس در درسنامه خواندن اتفاق نمی‌افتد. در ابتدا از خود آزمون بگیرید و سپس اگر درصد پایین بود، باز باید تست بیشتر معطوف به همان مبحث بزنید. و ایرادات آن را در پاسخ‌نامه چک کنید و اگر نیاز بود درسنامه را چک کنید.

🔹 وضعیت خواندن یک درس را در زمان پیشروی می‌توانید به پیش‌غذا (درسنامه)، غذای اصلی (تست)، دسر (جمع‌بندی و کلیات) تشبیه کنید. اما در زمان جمع‌بندی مستقیم از تست شروع باید کرد.

🔹 الان برای جمع‌بندی با این سطح، باید ابتدا به سراغ مباحث نیمه‌مسلط برود. و مباحث ضعیف در اولویت‌های پایین‌تری قرار دارد. مگر اینکه مباحث ضعیف وضعیتی داشته‌باشند که بدانید سریعا می‌شود جمع شود. اما در قسمت پیشروی، باید فصولی کار شود که تست‌خیز و روان و کم‌حجم است.

🔹 اگر کندخوان هستید، موضوع حل‌شدنی‌ای است. از حرف زدن تا قدم زدن و انجام کارهایتان، باید سعی کنید که در زمان کم‌تری، همان کارها را انجام دهید. در موضوع درس، بیشتر تست بزنید و کمتر درسنامه بخوانید.

دیدگاهتان را بنویسید