کامل ترین فهرست منابع کنکور هنر به توصیه امیر میرهلی

فهرست کامل منـــابع کنکور هنـــر

■درک عمومی هنر: 

در درس چالشی درک عمومی هنر، در مرحله ی اول باید تمرکز خود را بر روی کتب هنرستان و وزارتی بگذارید. مهم ترین منبع درک عمومی کتب هنرستان هستند و داوطلب باید متن دقیق کتاب را حفظ و برای خود تحلیل کند.

در بین منابع آزاد، دایره المعارف رویین پاکباز مهم ترین به شمار می آید و داوطلب می تواند از این منبع به عنوان مرجع استفاده کند و سعی کند چکیده مداخل مهم را نیز مطالعه کند.

تصاویر این منبع بسیار مهم بوده و در دروس دیگر مانند خلاقیت تصویری نیز موثر خواهد بود.

کتاب های تستی و جامع درک عمومی هم کمک کننده هستند و  می تواند برای جمع بندی منابع پراکنده هنرستان مفید باشد.

□درک عمومی ریاضی و فیزیک: 

برای این درس مهم ترین و بهترین مرجع ، کتب آموزشی و کمکی هستند. داوطلب می بایست پس از مطالعه کامل درسنامه، به زدن تست بپردازد و اهمیت تست زنی را در ریاضی فراموش نکند.

■ترسیم فنی: 

علاوه بر کتب کمک آموزشی که در فایل ذکر شده است، مطالعه دقیق کتاب ترسیم فنی و نقشه کشی معماری، مناظر و مزایا و …، در ترسیم فنی بسیار مهم و سرنوشت ساز است.

□خلاقیت تصویری: 

برای شروع مطالعه ی خلاقیت تصویری به داوطلبین توصیه می شود که کتب هنرستان را مطالعه کنند. همان طور که بار ها اشاره شد، پایه و اساس تحلیل تصاویر و شناخت عناصر در این کتب قرار دارند. تصاویر و زیرنویس ها را به خاطر بسپارید و تکنیک هارو به خوبی از هم تفکیک کنید. منابع آزاد نیز در درس خلاقیت تصویری مهم و تا حدی ضروری هستند و به شما کمک می کنند علاوه بر مباحث اولیه که در کتب هنرستان آموختید، دیدگاهتان گسترده تر شود و تحلیل تصاویر را بهتر بیاموزید.

کتبی نیز وجود دارد که خلاصه ی منابع ازاد را در خود جای دادند ( مانند جامع تصویر خلیل مشتاق، دو جلدی تصویر مجید آزاد بخت و …)

■خلاقیت نمایشی:

برای درس خلاقیت نمایشی به طور مشخص کتابی در هنرستان وجود ندارد که تاریخ تئاتر و سینما را از اول تعریف کند و کل مباحث را پوشش دهد.  به همین علت پیشنهاد می شود که کتب جامع و کمکی را انتخاب و مطالعه بنمایید. علاوه بر این، از اهمیت کتب ماسک و گریم، طراحی صحنه و … که به طور معمول منبع طرح سوال کنکور سراسری هستند نیز صرف نظر نکنید. مطالعه دانش های فنی رشته پویا نمایی و منابع جدید که در فایل معرفی شد، بسیار راهگشا خواهد بود.

منابع ازاد نمایشی معمولا سنگین هستند، با توجه به این موضوع، مطالعه آن برای داوطلبین زیر گروه ۴ توصیه می شود.

□خلاقیت موسیقی:

در موسیقی تقریبا وضعیتی مشابه در درس خلاقیت نمایشی را داریم و در بین کتب هنرستان، منبعی که تئوری موسیقی غرب را اموزش دهد وجود ندارد‌. به همین علت کتاب های جامع کمکی مانند کارنامه و … مفید است و در کنار آن سازشناسی های وزارتی نیز مطالعه شود. موسیقی، بخشی تکنیکال دارد که لازمه ی یادگیری آن، کار کردن تست است‌.

■خواص مواد: 

به جز یک سری کتب مشخص مانند شناخت مواد و مصالح، مواد شناسی چاپ و …، منابع خواص مواد بسیار گسترده است. بنابراین تهیه کردن منبعی جامع مانند مبتکران و .. بهتر است و دانش آموز  را دچار آشفتگی نمی کند.

دانلود کامل ترین فهرست منابع کنکور هنر به توصیه امیر میرهلی

در مرورگر استفاده میکنم
AmirMirhelli
روی علامت
کلیک کنید و سپس
گزینه Add to Home Screen انتخاب کنید
در مرورگر استفاده میکنم
AmirMirhelli
روی علامت گزینه Add to Home Screen انتخاب کنید
گزینه Add to Home Screen انتخاب کنید
AmirMirhelli
روی علامت
کلیک کنید و سپس
گزینه Add to Home Screen انتخاب کنید
در مرورگر استفاده میکنم
AmirMirhelli
روی علامت
کلیک کنید و سپس
گزینه Add to Home Screen انتخاب کنید
در مرورگر استفاده میکنم