پاسخ داده شد
0
0

با سلام و خسته نباشید
بنده بدلیل کرونا و مجازی شدن و تبعات آن، به مدت یک تا حدودا دوسال از روند درس خواندن و آزمون دادن فاصله گرفتم.
پشت کنکوری تجربی هستم. تا قبل از شیوع کرونا وضعیت درسی و آمادگی ذهنی خوبی داشتم. در مدرسه ی سمپاد تحصیل کردم، اما احساس میکنم که از این دو لحاظ ذکر شده دچار افت شدم و در بازه ی باقی مانده(برای کنکور تیر) امکان بازگشت به راندمان خوب خودم و دستیابی به رتبه های مطلوب را ندارم. خواستم در این زمینه از شما کمک بگیرم که چطور از زمان باقی مانده درست استفاده کنم؟ و
آیا شدنی هست یا خیر؟ متشکرم از شما

  • ادریس هاتف 1 سال قبل سوال کرد
  • آخرین ویرایش 1 سال قبل
  • شما باید برای ارسال دیدگاه شوید
پاسخ عالی
0
0

سلام وقت بخیر

با توجه به اینکه فارغ‌التحصیل هستید و اطلاعاتی هم از قبل دارید از الان برای مطالعه جدی برای کنکور تیر دیر نیست. درباره اینکه دوباره خودتونو به شرایط قبل برگردونید پیشنهاد میکنم حتما آزمون ها و کوئیز رو تو برنامتون داشته باشید. شما باید ساعت مطالعه بالایی داشته باشید و متناسب با برنامه اون روزتون تست زده باشید.در هفته هایی که آزمون ندارید میتونید خودتون آزمون درست کنید و حل کنید.کار زیاد انجام بدید و تا فرصتی برای افکار حاشیه ای وجود نداشته باشه تا ذهنتون درگیر بشه. موفق باشید

  • شما باید برای ارسال دیدگاه شوید
پاسخ عالی
0
0

با سلام

وقتی شما پشت کنکوری هستید و وضعیتتان از پیش، خوب و متوسط رو به بالا بوده، بدین معنی ست که مطالب را یادگرفته اید و مطالب فراموش شده ممکن است مربوط به نکات جزئی و راه حل های تستی باشد و مطمئنا تا الان که در آستانه شروع نیم سال دوم هستیم کمی مطالعه داشته اید. پس از بسیاری از دانش آموزان جلو هستید و جای نگرانی به هیچ وجه وجود ندارد.

با یک دید کلی به زمان باقی مانده که کافی هم هست نگاه کنید برای مثال تا الان چه خوانده ام و در زمان پیش رو، دروس دهم، یازدهم و دوازدهم را در چه مدت مطالعه کنم و از چه زمانی جمع بندی را شروع کنم. از همین روز شروع کنید. با اینکه ممکن است از درس دور بوده باشید اما توصیه ام این است به جای مطالعه یکی دو ساعت در روز، از همان ساعت مطالعه ای که در دوران تحصیلتان داشته اید، شروع کنید؛ چون شما توانایی آن میزان ساعت مطالعه را داشته اید.

بهتر است به جای تفکر درباره ی عدد رتبه و اسم دانشگاه، به رشته های دلخواهتان فکر کنید. تفکر درباره ی میزان زمان باقی مانده و شمردن تک تک روزهای از دست رفته، فایده ای به جز نگرانی ندارد. پس با توجه به وضعیت درسی تان، به جای تکیه ی زیاد بر درسنامه ها، تست زنی زیاد و زماندار را برای یادآوری مطالب و پیشرفت جایگزین کنید.

 

 

 

 

  • شما باید برای ارسال دیدگاه شوید
نمایش 2 نتایج
پاسخ شما
اگر قبلاً حساب کاربری دارید با پر کردن فیلد های زیر یا به عنوان مهمان ارسال کنید.
نام*
ایمیل*
وب سایت