0
0

سلام وقتتون بخیر
من محصل رشته انسانی سال دوازدهم هستم. سال های دهم و یازدهمم رو تجربی خوندم و تابستان امسال به علت علاقه شدیدم به رشته انسانی تغیبر رشته دادم. از پایه نهم من میدونستم که به رشته انسانی علاقه‌مند هستم.
اما به علت خواست خانواده رشته تحربی رو انتخاب کردم در حالیکه اون رشته به هیچ وجه رشته مناسب شخصیت من نبود.
در این برهه زمانی هم من علاقه خودم به رشته‌های ادبیات و یا روانشناسی رو تشخیص دادم و تمایل دارم دانشگاه سراسری درس بخونم. اما خانوادم معتقدند که من باید در دانشگاه فرهنگیان تحصیل کنم و اهداف و علایق من صرفاً خیال پردازی و در رویا زندگی کردنه.
به نظر شما به خواسته خانواده عمل کنم و دانشگاه فرهنگیان رو هدف قرار بدم در حالیکه علایق من چیز دیگه‌ایه یا علاقه خودم رو هدف قرار بدم؟

  • سوما 2 سال قبل سوال کرد
  • آخرین ویرایش 1 سال قبل
  • شما باید برای ارسال دیدگاه شوید
0
0

سلام.

بهتر است که به هرچیز در زمان خودش فکر بکنید. فعلا هدفتان کسب رتبه‌ای خوب باشد که بتوانید هر رشته‌ای خواستید را انتخاب کنید و این درگیری را کنار بگذارید.

الان وقت درس خواندن و تمرکز کردن روی عملکردتان است و اینکه روز به روز آن را بهبود ببخشید نه اینکه ذهنتان را درگیر چنین مسایلی کنید و از طرفی مخالفت خانواده نیز ممکن است اثرات منفی روی درس خواندن شما بگذارد.

و البته علاقه تنها معیار برای انتخاب یک رشته نیست، بلکه فاکتورهای بسیاری مثل شرایط آن رشته و میزان هماهنگی آن با شرایط شما، توانایی و … وجود دارند که باید بررسی شوند و مشورت با فردی آگاه در زمان انتخاب رشته نیز میتواند به شما کمک کند.

  • شما باید برای ارسال دیدگاه شوید
نمایش 1 نتیجه
پاسخ شما
اگر قبلاً حساب کاربری دارید با پر کردن فیلد های زیر یا به عنوان مهمان ارسال کنید.
نام*
ایمیل*
وب سایت