0
0

تست افسردگی بک تاچه اندازه معتبر هست و اگر نتیجه خیلی شدید باشه خودمون چه کاری رو باید برای خودمون انجام بدیم فارغ از مراجعه تخصصی به دلیل عدم توانایی؟
من همیشه خودم پشت خودم بودم ومیدونم هم به احتمال بیشتر این نتیجه صحت داره فقط یه کمکی بکنید چون واقعا دراین برهه زمانی نیازمندراهنماییم

  • شما باید برای ارسال دیدگاه شوید
0
0

آمار مستند نشان میدهد ضریب درست بودن آن بالا می باشد. اما مسئله این است که میدانیم افسردگی به مسئله تحصیل بسیار مرتبط است. ما بار ها گفتیم اگر اختلال روانی شناسایی کردید که در این چند ماه کاری به کنکورتان ندارد. آن را باز نکنید کنکور را بدهید بعد بیایید سراغش.
نکته دیگر درصد کمی به این بیماری دچار هستند و درصد بسیار زیادی بین قله شکوفایی و دره افسردگی هستندیعنی همان احساس خمودگی.
پس سریع با یکی یا دوتا اعلائم نگیم که ما افسرده هستیم بحث افسردگی یک سری اعلائم مشخصی دارد. مثلا احساس سنگین پوچی به قدری که در اکثر اوقات روز افسردس و احساس غم دارد و احساس سیاهی و پوچی و تاریکی دارد. تقریبا از فعالیت هایی که انجام میدهد هیچ لذتی نمی برد و کاهش وزن شدید و یا اضافه وزن دارد. بیخوابی و پرخوابی مداوم دارد به صورتی که اخلال در خوابش ایجاد میشود. از نظر روانی و جسمانی کندی حرکتی دارد. بیشتر روز ها خسته و بی انرژی هست و احساس بی ارزشی دارد احساس گناه افراطی دارد به شدت قدرت تفکر و تمرکز و تصمیم گیری اش کاهش پیدا میکند. ودر نهایت به محض این که نشانه را دیدید هرچه سریع تر باید بروید سراغ درمان و ان بحث خودکشی هست حتی اگر در ذهن فرد باشد. اینا در کنار هم نشانه افسردگی هست.
اگر تعداد کمی از آنها دیده میشود بیشتر حس خمودگی است.
تست بک معتبر است اما یک نشانه است. شما نمیتوانید با رفتن به اینترنت و دادن تست بگید من افسرده هستم. حتما باید روانشناس و روانکاو و روانپزشک این را تشخیص قطعی به شما بدهند.
اگر توانایی رفتن ندارید اینجا تنها راه خودآگاهی و مطالعه کتاب ها در این زمینه و شنیدن پادکست ها در این زمینه وجود دارد.
اما کسانی که مشکل مالی دارند و یا والدین قبول نمیکنند معمولا بهزیستی شهر شما معمولا مشاورانی دارد که به صورت رایگان و یا هزینه کم به شما مشاوره ای بدهند.

  • شما باید برای ارسال دیدگاه شوید
نمایش 1 نتیجه
پاسخ شما
اگر قبلاً حساب کاربری دارید با پر کردن فیلد های زیر یا به عنوان مهمان ارسال کنید.
نام*
ایمیل*
وب سایت