پاسخ داده شد
0
0

سلام وقت بخیر
من در ترمیم معدل دی شرکت کردم ولی نتیجه‌ی مطلوبی کسب نکردم ،از نمراتم راضی نیستم.
از طرفی فقط یکبار میتونم شرکت کنم الان خیلیییی استرس دارم که روی کنکور تاثیر بزاره، کلا انگیزمو برای کنکور و درس خوندن از دست دادم، حس میکنم دیگه نمیشه درستش کرد و نمراتم باعث میشه که از کنکور هم نتیجه خوبی نگیرم.
هدف من رتبه زیر هزار بود میخواستم بدونم معدل چجوری تاثیر میزاره؟ و چیکار کنم کمتر تاثیر بزاره؟ و اینکه باز هم با وجود نمراتم میتونم رتبه زیر هزار را کسب کنم؟

  • شما باید برای ارسال دیدگاه شوید
پاسخ عالی
0
0

سلام وقتتون بخیر

چند نکته رو باید اشاره کنم.

1️⃣ این نمراتی که از نظر شما خوب نیستن، آیا واقعا خوب نیستن؟ شاید اگه فرد دیگه ای اونها رو بررسی کنه با شما هم نظر نباشه.

2️⃣ حالا اگر در نظر بگیریم که واقعا نمرات پایینی هستند، درسته که معدل تاثیر قطعی در کنکور داره ولی قطعا متوجهید که تاثیرش نسبت به خود کنکور کمتره.

ولی اینکه دقیقا تاثیرش چقدره و چقدر روی رتبه‌ی شما تاثیر میگذاره مشخص نیست.

3️⃣ فکر کردن به این مسئله یک نتیجه داره و این هست که انگیزه‌تون افت کنه و زمانی که دارید رو از دست بدید و حتی اگه ادامه دار باشه میتونه روی نتیجه‌ی کنکورتون هم تاثیر منفی بذاره. پس ۶۰ درصد رو فدای ۴۰ درصد نکنید.

بنابراین با یک نگاه واقع بینانه به این مسئله تمام توانتون رو برای کنکور تیر بذارید و با فکر کردن به این مسائل خودتون رو دچار استرس و اضطرب نکنید.

این تصور رو می‌تونید با خودتون داشته باشید. من اگه قرار بود در امتحانات ترمیم نمرات خوبی بگیرم و در کنکور هم یک رتبه‌ی خوب، حالا که نمرات یکم پایین تر شده با تلاش بیشتر و کسب رتبه‌ی خیلی خوب تری در کنکور جبرانش میکنم. و این با فکر بیهوده کردن میسر نمیشه.

  • شما باید برای ارسال دیدگاه شوید
نمایش 1 نتیجه
پاسخ شما
اگر قبلاً حساب کاربری دارید با پر کردن فیلد های زیر یا به عنوان مهمان ارسال کنید.
نام*
ایمیل*
وب سایت