مصاحبه با رتبه 1978 کنکور تجربی99 – قبولی پزشکی دانشگاه ارومیه

پرسش و پاسخ با سنا حسن نژاد رتبه 1978 کنکور تجربی منطقه 3 قبولی پزشکی دانشگاه ارومیه شهریه پرداز (دانش آموز مشاوره کنکور ، امیر میرهلی)

✔️لطفا خودتان را معرفی کنید.

🔰سلام سنا حسن نژاد هستم رتبه ۱۹۷۸ منطقه‌ی ۳ کنکور ۹۹ پزشکی دانشگاه ارومیه قبول شدم.

✔️از چه زمانی درس خواندن به طور جدی برای کنکور را آغاز کردید؟

🔰بعد از اعلام نتایج اولیه ی کنکور سال ۹۸ از ۱ شهریور سال ۹۸ وارد آکادمی شدم و درسمو جدی شروع کردم.

✔️میانگین ساعت مطالعتان قبل و بعد از عید چقدر بود؟

🔰قبل از عید ۱۲ تا ۱۳ ساعت بعد از عید بیشتر شد که تا نزدیکای کنکور میانگین ۱۶ساعت مطالعه داشتم . ماکزیمم ۱۷ ساعت درس می‌خوندم.

✔️دروس اختصاصی و عمومی را به چه صورت در طول روز تقسیم می‌کردید؟

🔰 قبل از عید هر روز ۸ تا درس رو در برنامه ی روزانم داشتم ولی بخاطر ضعفی که توی درس های عمومی احساس میکردم حدود ۵۰٪ از زمان مطالعه ی روزم رو به عمومی ها اختصاص میدادم بقیه ش برای اختصاصی ولی بعد از عید درصد های عمومیم بیشتر شد برای همین زمانشون رو یکم کمتر کردم یعنی حدود ۱۵٪ از زمان مطالعه ی هفته رو برای عمومی ها میذاشتم ۵۰ تا ۶۰٪ بقیه رو برای اختصاصی و بقیه ی زمان مطالعه ی طول هفتم برای آزمون و تحلیل و کوئیز های طول هفته میشد.

✔️ برای هر درس قبل و بعد از عید چند یا چه کتابکارهایی مطالعه کردید؟

🔰برای ادبیات جامع میکرو ، خیلی سبز ، کتاب های مبحثی نشر الگو
برای عربی جامع میکرو و خیلی سبز
دینی جامع میکرو ،خیلی سبز بعد از چند دور زدن تست های این کتاب تست های کتاب سفیر خرد رو زدم
برای زبان briging the gap کتاب زبان تخصی بود ولی خیلی برای لغت و گرامر کمکم کرد بعد جامع نشر الگو زدم که نویسنده ی هردو کتاب آقای شهاب اناری هستن.
ریاضی خیلی سبز و میکرو زدم
زیست دهم و یازدهم نانو و جامع پایه خیلی سبز دوازدهم خیلی سبز و نشرالگو
فیزیک برای هرسه پایه نشرالگو
شیمی دهم و یازدهم نشر الگو و مبتکران دوازدهم نشر الگو و خیلی سبز
بعد از عید هم برای تمام این درس ها موج آزمون میزدم .

✔️در سال کنکور تفریحات شما در چه حد بود؟

🔰تفریحات خاصی نداشتم هفته دو تا سه بار نیم ساعت با خانواده پیاده روی میرفتم .

✔️مواقعی که خسته میشدید یا کمی درس خواندن برایتان سخت می‌شد چه کار می‌کردید؟

🔰سعی میکردم برای ۵ تا ۱۰ دقیقه از فضای درس دور بشم میرفتم یک کار دیگه میکردم تا از آن حال و هوا خارج بشم ولی فکر کردن به اینکه این احساس خستگی فقط یک تلقینه و واقعی نیست باعث میشد کمتر این احساس رو تجربه کنم.

✔️شده بود که نگران آینده بشوید و در مورد مسیرتان تردید یا ترس داشته باشید؟

🔰بله ، ولی همین ترس از آینده باعث میشد بیشتر تلاش کنم و فکر کردن به اینکه اگه کافی نباشه تلاشم سال بعد دوباره همین شرایط رو باید تجربه کنم و دوباره فشار کنکور و … همین ها باعث میشد انگیزه بیشتری برای درس خوندن داشته باشم .

✔️افت شدید در آزمون برایتان اتفاق افتاده بود؟ چه راه حلی برای آن پیدا کردید؟

🔰 افت شدید در آزمون هایی که دادم یکی دوبار داشتم و راه حلم این بود که همیشه قبل از اینکه کارنامه آزمون بیاد کلید آزمون میاد و به محض اینکه کلید آزمون توی سایت میومد من تحلیلم رو شروع میکردم یعنی قبل از اینکه کارنامه ی نهایی بیاد من تحلیلم کامل شده بود . اون موقع من تمام دلایل افتم رو میدونستم و سریع برای طول هفتم یک برنامه ریزی میکردم و رفع اشکال رو شروع میکردم و برای ناراحت و ناامید شدن افت آزمون وقت تلف نمی‌کردم .

✔️تفریحات شما در سال کنکور به چه صورت بود؟

🔰همونطوری که گفتم تفریح خاصی نداشتم .

✔️ خانواده در کسب موفقیت شما چه نقشی داشتند؟

🔰خانواده خیلی کمکم کردند .مامانم برای مدت دو سال با من کنکوری درس میخوندن و چون دید متفاوتی نسبت به متن کتاب‌ها داشتند نکاتی رو درمیاوردن که من متوجه نمی‌شدم . پدرم هم در انگیزه دادن و هم تهیه‌ی منابعی که لازم داشتم و هم در تحلیل آزمون به من کمک می‌کردن . آزمون‌های مختلفی که قلم چی بودن رو میدادن و بهم میگفتن تو طول هفته برای کدوم درس ها باید زمان بیشتری بذارم و یک جورایی نقطه ضعفم هستند.

✔️بارزترین خصوصیت شما که به نظرتان تاثیر زیادی در پیشرفت شما داشت،چیست؟

🔰بنظرم تداوم و پشت کار و انگیزه‌ی بالا داشتن بود که این انگیزه بالا بهم این امکان رو میداد که هر تصمیمی که میگیرم بدون فوت وقت سریع اجراش کنم .

✔️ توصیه شما به سایر کنکوری ها؟

🔰تو سال کنکور مدیریت زمان خیلی مهمه مخصوصا برای زمان های بعد از عید ، اپلیکیشن هایی که خیلی به من کمک میکردن یکی برنامه ی alarm me بود که برای صبح زود بیدار شدن بود .multi timer و chart maker بودند که برای مدیریت زمان طول هفته خیلی کمک کننده بودن . من توی این برنامه chart maker ۴ نمودار میکشیدم که توش ثبت میکردم چند درصد از زمان های مطالاتی رو برای هر درس میذارم این موضوع توی تحلیل هایی که آخر هفته داشتم و همون تحلیل هایی که بعد از آزمون داشتم خیلی کمکم میکرد یعنی متوجه میشدم چرا برای یک درسی افت داشتم و چطور برای درسی پیشرفت داشتم.
آرزوی سلامتی و موفقیت دارم
خدانگهدار 

دانلود ویس این مصاحبه

برای دسترسی به سایر مصاحبه ها کلیک فرمایید

مشاهده سایر مصاحبه ها در آپارات

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خدمات مشاوره کنکور امیر میرهلی – برنامه ریزی روزانه کنکور مطالعه زمین شناسی در کنکور تاثیرگذار است؟ نکات مهمی که باید در کنکورهای آزمایشی رعایت شوند! مهارت در آزمون و حفظ بازدهی و انرژی در طول آزمون آزمایشی و کنکور مهارتهای تست زنی در سال کنکور