دانش آموزان دوازدهم از چه زمانی باید مطالعه ی حرفه ای کنکور را آغاز کنند؟

به عنوان یک دانش آموز دوازدهمی، از شما توقع می رود که دغدغه مند باشید. در مقام اول خود را یک کنکوری حرفه ای بدانید و ذهنیت خود را اصلاح کنید. کنکور، یک امتحان ساده نیست که شما شب امتحان به سراغ مطالعه ی مباحث آن بروید.

نحوه مطالعه کنکوری حرفه ای در تابستان

*نحوه مطالعه کنکور در تابستان*

تابستان، دوران یادگیری شما محسوب می شود. یکی از مشخصه های دوران یادگیری، درسنامه خوانی است. درسنامه بخوانید، مثال های فراوان حل کنید حتی برای داوطلبانی که سطح علمی ضعیف تری دارند، تشریحی خوانی توصیه می شود.

در این دوران، تست زنی صرفا آموزشی است.

مطالعه ی دروس پایه در تابستان، میتواند درس به درس باشد اما برای درس محاسباتی ریاضی، پیشنهاد می کنیم که مبحثی برنامه ریزی کنید. بهتر است قبل از ورود به سال دوازدهم ، دروس پایه خودرا تا حدودی به صورت آموزشی جمع کنید. توجه داشته باشید که خواندن بعضی از دروس مانند دینی در تابستان اهمیت جندانی ندارد و یک روز قبل از آزمون های آزمایشی هم می توانید نگاهی به آن ها بیندازید.

پیش خوانی مطالب در تابستان برای کنکور سراسری
*پیش خوانی مطالب در تابستان*

می توانید برنامه ریزی کنید که مباحث را برحسب اهمیتشان مطالعه کنید. مطالب را از پایه بخوانید و پیش نیاز هارا به خوبی پوشش دهید. اصولی پیش بروید و از مرور مباحث خوانده شده غافل نشوید . در همین حین درصورتی که احساس کردید جلو هستید، می توانید به سراغ پیش خوانی پایه ی دوازدهم بروید.

*دوران مدرسه و مطالعه کنکور*

حجم مطالب سال دوازدهم بالا است . شما باید با برنامه ریزی ای درست و فشرده ، این پایه را با تست زنی جمع کنید. پیشنهاد می شود روزهایی که وقت خالی بیشتری دارید را به دروس پایه خود اختصاص دهید.

یکی از رایج ترین سوالات دانش آموزان این است:

“کدام یک از دروس پایه، در سال دوازدهم باید مرور شود؟”

برای دو رشته ی ریاضی و تجربی، مرور دروس اختصاصی از ملزومات است. دروس عمومی تکنیکال را ابتدا تشریحی بخوانید و سپس به سراغ تست بروید. همان طور که اشاره شد، نیازی نیست که در تابستان به مطالعه دروس عمومی که جنبه حفظی دارند، بپردازید. اما دروس عمومی تکنیکال را جدی بگیرید. زبان فارسی، آرایه های ادبی، قواعد عربی و زبان انگلیسی، ریدینگ و کلوز تست، از دسته مواردی هستند که نیاز به تلاش و ممارست بیشتری دارند.

با تست های تلنبار شده در این دوران مدرسه چه کنیم؟

” با تست های تلنبار شده در سال دوازدهم چه کنیم؟ “

فراموش نکنید که اولویت دانش آموز کنکوری، پیشروی معلم است. مدرسه بحث یادگیری شمارا پوشش می دهد پس بهتر است یک روز قبل از تدریس معلم، پیش خوانی داشته باشید و بعد از تدریس با رویکرد های مختلف، مطالب را مرور کنید.

تشریحی خوانی را در مورد دروس تکنیکال جدی بگیرید.

تفکر خود را درست کنید. شما ملزم به زدن تمام تست های موجود نیستید . می توانید با گلچین کردن تست های کلیدی، برنامه ی خود را جلو ببرید. باقی تست هارا در زمان های فراغت پاسخ دهید. سال دوازدهم، سالی پر اهمیت برای یک داوطلب کنکوری است. سعی کنید به گونه ای پیش بروید که برنامه ی مدرسه و آزمون های آزمایشی با یکدیگر مطابقت داشته باشند.

از ناقص رها کردن گروهی از مباحث به شدت خودداری کنید. تست زنی را جدی بگیرید. تمام مطالب کتب درسی شما برای تثبیت و بررسی موشکافانه به تست زنی احتیاج دارند. با یک برنامه ریزی حرفه ای، سالی بی بدیل را رقم بزنید و برای رسیدن به خواسته ی قلبی خود تعلل نکنید.

برچسب‌ها

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  1. Mahi گفت:

    به نظر من باید
    به نظرم دوازدهم رو+ریاضی(پایه) +فیزیک(پایه)، زبان فارسی +عربی (پایه) از اول تیر
    خونده بشه یعنی تابستون این مباحث جمع بشن

خدمات مشاوره کنکور امیر میرهلی – برنامه ریزی روزانه کنکور مطالعه زمین شناسی در کنکور تاثیرگذار است؟ نکات مهمی که باید در کنکورهای آزمایشی رعایت شوند! مهارت در آزمون و حفظ بازدهی و انرژی در طول آزمون آزمایشی و کنکور مهارتهای تست زنی در سال کنکور