آنالیز درس ریاضی انسانی در کنکور 99

برخلاف تفکر اکثر دانش‌آموزان رشتۀ انسانی، ریاضی یکی از مهم‌ترین درس‌ها در کنکور انسانی است و سرمایه‌گذاری در این درس می‌تواند به شدت در کسب رتبۀ عالی به دانش‌آموز کمک کند.
در کنکور 99 همانند سال 98 باز هم مجموع سوالات ریاضی در کنکور سراسری 20 سوال بود که تقریبا از هر سه سال به تعداد یکسان سوال مطرح شده است؛ در کنکور 99، 8 سوال از سال دهم، 6 سوال از سال یازدهم و 6 سوال نیز از سال دوازدهم مطرح شده است.

کتاب ریاضی سال یازدهم حجم کمتری نسبت به دهم و دوازدهم دارد ولی با این حال تعداد 6 سوال از این کتاب در کنکور 99 در دفترچه قرار داشت. این فرصت خوبی برای دانش‌آموزانی است که تا ماه‌های پایانی زمان زیادی برای ریاضی اختصاص نداده‌اند و می‌خواهند در کمترین زمان، درصد قابل قبولی از درس ریاضی کسب کنند.

فصل‌های تابع و آمار در سال‌های دهم و یازدهم بسیار پراهمیت است و هر کدام با داشتن 5 سوال در کنکور 99 پراهمیت‌ترین بخش‌های کتاب‌های ریاضی بوده‌اند. سوالات تابع از مفاهیم اصلی تابع، تابع جزء صحیح، تابع قدرمطلق و تابع سهمی بوده است. سوالات آمار نیز از انواع نمودار، واریانس، نرخ تورم و شاخص بهای کالا و خدمات بوده است.

از سال دوازدهم از بحث شمارش و احتمال، همانند سال‌های گذشته 3 سوال طرح شده بود. دنباله‌ها با داشتن 3 سوال در کنکور 99 نیز از اهمیت زیادی برخوردار بودند. همچنین لازم به ذکر است که مبحث توان گویا و ریشه‌گیری جزء 20% حذفیات کنکور بودند و به همین دلیل سوالی از این مبحث طرح نشد.

یکی از بهترین کارها برای پاسخ به سوالات ریاضی، توجه کافی به تمرین‌های کتاب درسی و حل سوالات تستی مشابه کنکور می‌باشد. به امید آنکه با توجه به کتاب‌های درسی، منابع تستی و تلاش فراوان، بتوانید در کنکور 1400 نتیجۀ عالی کسب نمایید.